Web sitemizde 4 kategoride ki 13 yazımıza 0 yorum yapılmıştır. yazı yorumlara kapalı! Comments
reklam

Okulumuz

admin tarafından 4 sene nce kategorisinde yayınlandı ve hakkında yazı yorumlara kapalı!

 

   1953 yılından önce mahallemizdeki öğrenciler, 1.2.3. sınıfa kadar mahallede bulunan küçük bir okulda 4-5. sınıfları ise ilçe merkezindeki okullarda okuyorlardı. Okulumuz 1953 yılında Çayeli’nin yetiştirmiş olduğu hayırsever ailelerden biri olan İshakoğlu ailesinden Süleyman Sabit İshakoğlu’nun girişimleriyle 1953 yılında üç derslikli olarak eğitim öğretime başlamıştır. Daha sonra okula iki derslik daha ilave edilmiştir. Okulun ilk öğretmeni Sabri BAYRAKTAR’dır.

   Eski binanın ihtiyaçlara cevap verememesi üzerine 1998 yılında Ahmet Hamdi İshakoğlu tarafından yeni okul binasının inşaatına başlandı.On sekiz derslikli olarak planlan yeni okul binası 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı. İnşaat sırasında eğitim öğretim faaliyetleri eski binada devam etti. 1998-1999 eğitim öğretim yılında Başbakan Yardımcısı Ahmet Mesut YILMAZ tarafından hizmete açıldı. 1999 yılında okulun kurucu müdürlüğüne (Merhum) Muammer AŞIK atandı. Taşımalı eğitim kapsamında olan okulumuza aynı yıl Kesmetaş ,Küçüktaşhane, Büyüktaşhane mahallelerine ilave olarak Kemer, Gürgenli, Yanıkdağ, Partal köyünden öğrenciler taşınmaya başlandı.

   İlçemizde yeni okulların açılmasıyla beraber okulumuza öğrenci taşıması yapılan köyler zaman içerisinde değiştirilmiştir.2010-2011 eğitim öğretim yılında Kemer, Selimiye köyleri ile Kesmetaş, Küçük taşhane, Büyük taşhane mahallerinden öğrenciler okulumuza devam etmektedir.

Geçmişten Günüzüme İshakoğlu İlköğretim Okulu;


Etiketler:
Yorumlar