Web sitemizde 4 kategoride ki 13 yazımıza 0 yorum yapılmıştır. yazı yorumlara kapalı! Comments
reklam

Ahmet Hamdi İshakoğlu

admin tarafından 4 sene nce kategorisinde yayınlandı ve hakkında yazı yorumlara kapalı!

ishakoglu

   1924 Rize Çayeli doğumlu, Küçük Taşhane Mahallesinden, 10 kişilik ailenin 2. çocuğu olan Ahmet Hamdi İshakoğlu Çayeli’nin yetiştirdiği başarılı iş adamlarındandır. Ahmet Hamdi İshakoğlu, İlkokulu Çayeli’nde okudu. Okul arkadaşları arasında Prf. Kemal Sarıoğlu, Amiral Hasan Sarıoğlu, Mühendis Hakkı Bayraktar vardır.

   1934 yılında İstanbul’a geldi ve ortaokulu İstanbul’da okudu ve tahsil hayatı sona erdi. Onun için okul yardımlarını tercih ettiğini söylemektedir. Milli Kültür Vakfı, İş Dünyası Vakfı, İstanbul Eğitim Vakfı, Rize Vakfı, İstanbul İlimler Vakfı, Çayeli Vakfı, Çayeli İmam Hatip Okulu Vakfı, Taksim Cami Yaptırma Vakfı gibi vakıflarda yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Sanayi ve Ticaret Odasında 15 yıl meclis üyeliği ve komite başkanlığı yapmıştır.

   Çayeli Sağlık Meslek Lisesi, 6 katlı İshakoğlu İlköğretim Okulu, ve 2005 yılında Başbakanımız R. Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Ahmet Hamdi İshakoğlu Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi ve birçok projeleri mevcuttur. 1’i kız 2’si oğlan, 3 çocuğu vardır.

   03.01.2006’da Ahmet Hamdi İshakoğlu’nu kaybettik. Cenazesi 4 ocak çarşamba, öğle namazını 12:00 müteakkip Eyüp sultan camiinden defnedildi. Kendisini rahmetle anıyoruz.

ahmethamdi22


Etiketler:
Yorumlar